Revolution Destek 26 Şubat 2018, 18:38

Lineage 2 : Revolution Gümüş Kolcu Rehberi ve İncelemesi

Merhaba Oyuncular ;

Gümüş Kolcu, Elf ırkının 31. seviyede seçebilecekleri bir sınıftır. Gümüş Kolcular ok kullanmakta uzmanlaşırlar  ve rakiplerini üstün hareket hızları ile etkisiz hale getirirler. Ancak yüksek  hasar yaratabilmelerinin aksine, oldukça kırılgandırlar ve onları öldürmek oldukça kolaydır.

Gümüş Kolcuların verdiği Süre Bazlı Hasar oldukça yüksektir ve bu yüzden genellikle Saldırı Güçleri esas değer olarak baz alınmalı; HP ve Defans Güçleri ikincil değer olmalıdır. Bu karakter rakiplerinden Çift Hızlı Adım yeteneği ile hızla kaçınır ve bu sayede açtığı mesafenin kazandırdığı saldırı üstünlüğü sayesinde PVP’de oldukça başarılı bir performans  çıkarırlar. Ekstra Güçlendirme’leri ise onlara artı olarak Saldırı Hızı verir.

Gümüş Kolcu oynamanın dezavantajı ise otomatik modun Gümüş Kolcunun üstün haraket hızından istifade etmesini zorlaştırdığından Elit Zindanlarda, Saha Düşmanlarına ve canavarlara karşı savaşırken  hayatta kalabilme zorluğu. Savaşçı sınıfının aksine Gümüş Kolcular düşük HP’lerinden ötürü tankların ağır hasarlarına ve çoklu mob saldırılarına karşı koymakta zorlanırlar.

Gümüş Kolcu sınıfı PVP’de yüksek hasar vermek isteyen oyuncularımız için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Partilerde Gümüş Kolcular genelde en yüksek hasar katkısında bulunurlar.

 

Karakter İncelemesi

Avantajları:

 • Yüksek hasar ve ekstra Güçlendirme
 • Rakiplerinden savaş alanında kolaylıkla kaçınmasını mümkün kılan üstün hareket hızı
 • Şato savaşlarında uzak menzili sayesinde arka plandan yüksek hasar verme yeteneği
 • Rakiplerini kontrol altına alıp onların savaşa olan katkısını azaltmaları
 • 1’e1 savaşlarda ve alan hasarındaki üstünlükleri

 

Dezavantajları:

 • Saha Düşmanlarına ve yakındaki rakiplerine karşı oldukça zayıftır. Başarılı bir Gümüş Kolcu olmak için iyi pozisyon alınması ve bu yüzden otomatik modda oynanmaması gerekir.
 • Öldürmesi kolay bir sınıftır.

 

En İyi Ekipmanlar

Yetenekler

Ölümcül Atış: Gönderdiği sivri okla düşmanlara hasar vermenin yanı sıra onları sersemletir.

Çift Geniş Atış: İsabet ettirdiği düşmanlara hasar veren iki enerji oku şeklinde ok atar. Vurduğu düşmanların savunmasını düşürür.

Akıl Gözü: Krit. Oranını büyük miktarda artırır.

Çift Hızlı Adım: Saldırı ve hareket hızını artırır.

 

Nadir Yetenek Kullanımı

 

İpuçları

 • Seçeceğiniz ilk aktif yetenek Çift Hızlı Adım olmalı. Bu sayede saldırı hızınız artacak ve size büyük bir avantaj sağlayacaktır.
 • PVP’de Ölümcül Vuruş ve Güçlü Atış rakibi sersemletmek için büyük bir önem taşır.
 • PVE’de İkili Atış ve Çift Geniş Atış’ı mümkün olan her anda kullanmalısınız.
 • Düşman ve rakip oyuncularla karşılaştığınızda mümkün olduğunca mesafeyi koruyun. Ne kadar uzak o kadar iyi! Nassen setini yüksek hareketlilik için kesinlikle bulundurmak gerekmektedir.
 • PVP’de hızlı bir galibiyet için rakibinizi sersemletecek yeteneklerinizi Güç Oku ve Meteor Yağmuru gibi nadir yetenekleriniz kullanmadan hemen önce aktif etmeniz gerekir.
 • Alternatif olarak Elf Seti ayrıca rakibinde sizi sersemletme oranını azaltacaktır. Sersemlemiş bir Gümüş Kolcu’nun PVP’de kazanma şansı oldukça düşüktür!

Alıntıdır : NerMarble

Yazar Bilgileri

Samet Yüksel admin@revolutiontr.com
Süper destek , Tam Destek

Yorum Yap